Novinky

další » poslední »
zobrazit
Seznamte se s druhy italských těstovin 2/2

 RaviolyNejslavnější plněné těstoviny. Ravioly jsou tvaru čtverečků a nejčastěji se plní masovou směsí. Běžně se u nás nazývají také jako těstovinové taštičky. Lidé si občas ravioly pletou s tortellini,… »

Seznamte se s druhy italských těstovin 1/2

 SpaghettiZnámé špagety. Jenže klasické italské špagety jsou jiné než ty u nás. Jsou vyrobené z hrubé mouky a tak jsou navrchu hrubé. Díky tomu tak udrží omáčky, se kterou se podávají a tak se… »

Jaké jsou dnes zahradní nůžky 2/2

 Nůžky na trávuModerní doba diktuje zelené a husté trávníky se vší dokonalostí. Proto nejsou tolik viděny záhony květin, ale dokonale upracované trávníky. Jenže aby jimi skutečně byly, je zapotřebí… »

Jaké jsou dnes zahradní nůžky 1/2

 Klasické zahradní nůžkyBez klasických zahradních nůžek není obvykle žádná domácnost, kde je i menší zahrada. Klasické zahradní nůžky jsou jednoduché a pevné, určené na zastřižení keřů, větví, prostřihávání… »

Jaké jsou dnes hrábě 2/2

 Švédské hráběTypickou poznávací vlastností pro švédské hrábě je vějíř. Všechny hrábě, které jsou ve vějířovitém rozložení, jsou švédskými hráběmi a typické pro ně je především to, že se s nimi… »

Jaké jsou dnes hrábě 1/2

 Dřevěné hráběŠiroké hrábě, které se především užívají na hrabání sena. I když jsou velké, široké, tak jsou lehké a dobře se s nimi pracuje. Dřevo, jako přírodní materiál na sebe dobře váže přírodní… »

Jaká jsou dnes košťata 2/2

 Kartáč na spárySpáry jsou často terčem nánosů špíny, prachu a jiných nečistot, které tak udolávají nehezký vzhled okolí. Běžným koštětem není snadné vymést tuto spáru tak, aby byla čistá, obzvláště… »

další » poslední »
zobrazit
 

Související články

Jaké jsou dnes ruční…

Chata mensi v lese autor foto Pavel Hanzal (c)

Pokosová pilaVzhledem k užitku existuje momentálně několik prototypů…

Jaké jsou dnes lopat…

Chata mensi v lese autor foto Pavel Hanzal (c)

Klasická lopata na odklízeníLopata pro odklízení materiálu má…

Jaká jsou dnes košťa…

Chalupa zdena celo autor foto Pavel Hanzal (c)

 Klasické koštěBěžné koště s tvrdými štětinami, slouží…

Jaké jsou dnes vidle…

Chata se suterenem autor Pavel Hanzal (c)

Vidle bavorkyOznačení vidlí typu bavorek mají tenké, dlouhé a…